«Менора» – унікальна споруда і найбільший в світі єврейський комплекс, аналогів якому немає в світі. Даний проект відображає минуле, сьогодення і майбутнє єврейського життя Дніпра.
Унікальне архітектурне рішення будівлі, зручне місце розташування в самому серці міста, високі стандарти обслуговування включаючи сучасне технічне оснащення – формують фундамент для успішного бізнесу, комфортабельного відпочинку і щирого прийому гостей. Центр складається з семи веж, що символічно представляють собою Храмовий семисвічник. На площі близько 50 000 кв.м. розташовані найрізноманітніші сервіси для жителів і гостей міста.
Сьогодні «Менора» – це гостинний будинок, наповнений активним культурним і діловим життям, подіями різного масштабу і формату. Можна впевнено сказати, що «Менора» – центр життя і визначна пам’ятка міста, чим насправді може пишатися кожен житель Дніпра.
Щодня, відкриваючи свої двері тисячам відвідувачів, представникам міжнародних організацій, жителям і гостям міста, центр «Менора» став не тільки платформою для міжнаціонального культурного обміну, а й партнером, і, що головне, справжнім другом для кожного.
Ідея створення. Відкриття центру
Ідея створення такого унікального об’єкту, як центр «Менора», а також повна реалізація проекту стала можливою завдяки Президенту Дніпропетровської єврейської громади – Геннадію Борисовичу Боголюбову і Президенту Об’єднаної єврейської громади України – Ігорю Валерійовичу Коломойському. Духовність, культура і бізнес – три складові, що закладені ними в проект під назвою «Менора», стали фундаментом центру.
Геннадієм Борисовичем Боголюбовим та Ігорем Валерійовичем Коломойським центр «Менора» був переданий в дар Дніпропетровській Єврейській громаді. Головні цінності діяльності центру закладені його засновниками: відкритість і повага до кожного, віра в добро, сім’я, свобода і мир – продовжують втілюватися Головним рабином Дніпра і Дніпропетровській області Шмуелем Камінецьким.
Однією з пріоритетних задач центру «Менора» є створення і підтримка умов для функціонування єврейських організацій, а також перерахування всіх коштів, отриманих від видів діяльності, на здійснення благодійних проектів громади.
Відкриття центру «Менора» відбулося 16 жовтня 2012 року. Для участі прибуло більше трьохсот почесних гостей, серед яких релігійні, державні, громадські та наукові діячі з України, Росії, Ізраїлю, США та інших країн.
Для урочистого перерізання червоної стрічки були запрошені Головний рабин Ізраїлю Шломо Амар, Міністр інформації та діаспори Ізраїлю Юлій Едельштейн, Президент Дніпропетровської єврейської громади Геннадій Борисович Боголюбов і Президент Об’єднаної єврейської громади України Ігор Валерійович Коломойський.
Галерея центру
На перших двох поверхах центру «Менора» розташувалася Галерея, що з’єднує всі сім веж будівлі. Вона виконана в стилі старовинного Катеринослава – прольоти стін зроблені у вигляді фасадів відомих будівель міста, в яких функціонували різноманітні благодійні та духовні єврейські інституції.
Особливу атмосферу Галереї надає декор з мармуру та єрусалимського каменю, який є символічним «продовженням» Стіни плачу. Завдяки цьому Галерея в «Менорі» отримала статус своєрідного центру паломництва.
У Галереї можна знайти сувенірні магазини, кафе, творчі майстерні, туристичні агентства, відділення банків і багато іншого. Також в Галереї проходять культурні та святкові заходи як міського, так і всеукраїнського масштабу.