topfoto001

Історичний візит Патріарха Філарета в єврейську громаду Дніпра і центр “Менора”

Вчора, 5 листопада Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет, Предстоятель Української Православної Церкви Київського Патріархату, відвідав єврейську громаду Дніпра, і цей візит з повною підставою можна назвати історичною подією.

Головний рабин Дніпра і регіону Шмуель Камінецький разом з Патріархом Філаретом, головою обласної ради Глібом Пригуновим і супроводжуючими їх особами, в тому числі, єпископом Дніпропетровським і Криворізьким Симеоном, президентом Міжнародного фонду «Солідарність» Олександром Петровським та іншими духовними і громадськими лідерами, взяли участь в ряді спільних заходів, в тому числі, в знаковій зустрічі з членами єврейської громади.

Головною подією візиту патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета, Предстоятеля Української Православної Церкви Київського Патріархату, в центр «Менора» стала зустріч з єврейською громадськістю, яка пройшла в залі «Синай».

Стоячи і оплесками зустріли євреї Дніпра патріарха Філарета, який, разом з Головним рабином Дніпра і регіону Шмуелем Камінецький, увійшов до зали в супроводі представників обласної та міської влади, відомих меценатів і філантропів, лідерів єврейської громади і православного духовенства.

Головний рабин Дніпра і регіону Шмуель Камінецький в своїй промові дуже високо оцінив діяльність патріарха Філарета, як одного з видатних лідерів українського народу, особливо в сфері зміцнення міжнаціонального і міжконфесійного миру в Україні.

Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет у центрі «Менора» виступив з програмною промовою, яка справила колосальне враження на присутніх і, безумовно, викличе великий резонанс, як в Україні, так і на міжнародній арені.

Потім виступив голова обласної ради Гліб Пригунов, який приділяє дуже велику увагу відродженню духовності в регіоні.

Єпископ Дніпропетровський і Криворізький Симеон в своєму виступі зазначив, що «Менора», як і комплекс «Українське подвір’я», є важливими майданчиками для діалогу і побудови гармонійного соціуму – основи єдиної соборної процвітаючої України.

На завершення зустрічі Предстоятель Української Православної Церкви Київського Патріархату вручив Головному рабину Дніпра і регіону пам’ятний подарунок, і духовні лідери обмінялися добрими побажаннями і благословеннями.

За матеріалами новинного порталу єврейської громади Дніпра: djc.com.ua/news/view/new/?id=18536&lang=ru и djc.com.ua/news/view/new/?id=18532&lang=ru