IMG_8694

Другу свічку в «Менорі» запалили Геннадій Корбан і Борис Філатов

Другий вечір Хануки в центрі «Менора» став не тільки великим міським святом, а й важливою подією для всієї країни – разом з міським головою Дніпра Борисом Філатовим головним героєм став знаменитий український громадський і політичний діяч, член Опікунської Ради єврейської громади Дніпра Геннадій Корбан.

Оплесками зустріли присутні почесних гостей, коли вони проходили через заповнену людьми Галерею «Менори». Борис Філатов тепло привітав усіх зі святом Ханука і сказав, що щасливий запалити ханукальні свічки разом зі своїм другом Геннадієм Корбаном.

Головний рабин Дніпра і регіону Шмуель Камінецький зазначив, що Ханука показує нам, що не все відбувається одночасно, на відміну від інших єврейських символів – бар-Міцва, заповіді про тфіллін – Ханука показує необхідність поступового, але неухильного збільшення в зміні світу, починаючи з першого кроку. Він зазначив величезний вплив світла, як матеріального, так і духовного, на життя людей, підкресливши, як змінюється на краще місто, як воно стає світліше, і як багато робить міська влада для того, щоб всім жителям, незалежно від національності і конфесії, жилося зручно, комфортно і спокійно.

Геннадій Корбан прочитав благословення і запалив дві ханукальні свічки, а всі присутні відповідали «Амен». Звернувшись до учасників заходу, Геннадій Корбан сказав, що Ханука – це не тільки перемога в минулому, а й те, що відбувається зараз з кожною людиною, коли він повинен перемогти б-жественним світлом навіть найпривабливіше і зовні незламну імперську велич.

Потім єврейську громаду і все місто зі святом Ханука від імені держави Ізраїль привітав Другий секретар посольства Держави Ізраїль в Україні, директор Ізраїльського Культурного Центру в Дніпрі В’ячеслав Смоткін.

Разом з представниками єврейської громади в церемонії запалювання другий свічки брали участь представники багатьох національно-культурних спільнот нашого міста.

«Дніпро єдиний в своєму розмаїтті, і для мене, як для українського політика, дуже важливо розділити з громадою радість цього свята, – сказала Наталія Балахнина, депутат Індустріального районного ради. – Я вітаю вас, я вітаю всіх нас з цим Ханукальні дивом ».

Після офіційної церемонії, за традицією, відбувся невеличкий концерт, і гості змогли скуштувати Ханукальні частування.

За матеріалами новинного порталу єврейської громади Дніпра:djc.com.ua/news/view/new/?id=18769&lang=ru