Фітнес-тестування для занять у спортивному залі

функциональное фитнес тестирование в зале
Новини · 5 Червня 2023

Заняття у тренажерному залі – відмінний спосіб покращити показники сили та витривалості, підвищити якість тіла, позбутися зайвої ваги, або навпаки набрати бажану масу. Але перш, ніж розпочати активні тренування, важливо пройти спеціальне фітнес-тестування, на підставі якого тренер зможе оцінити рівень підготовки та правильно скласти програму тренувань. А докладна інформація щодо специфіки вимірювання фізичного потенціалу допоможе правильно підготуватися до цієї процедури.

Що являє собою фітнес-тест?

Щоб мінімізувати травми та дискомфорт під час занять, було розроблено особливу програму. Вона є систематичний підхід до вимірювання фізичного стану людини за допомогою низки тестів та оцінок. З отриманих результатів вдається сформувати об’єктивний звіт про можливості організму. Комплексне фітнес тестування включає інформацію про наступні показники:

 1. Стан здоров’я
 2. Поточна спортивна форма
 3. Функціональні системи тіла

Діагностику проводять кваліфіковані фахівці, використовуючи різні методики для збору даних.

комплексний фітнес тренінг

Навіщо потрібне тестування?

За допомогою базових вправ тренер зможе визначити початковий рівень підготовки, а надалі відстежувати прогрес, щоб оновлювати тренувальні програми. Основна мета – Визначення базових параметрів: сила, витривалість, швидкість. Для чого потрібне фітнес тестування:

 1. Встановити вихідні дані для розробки індивідуальних тренувальних програм.
 2. Відслідковувати прогрес у досягненні фітнес-цілей. Порівняння результатів на різних етапах занять дозволяє побачити покращення, щоб коригувати перелік вправ за потреби.
 3. Запобігти можливим травмам, вчасно виявивши дисбаланси або слабкі зони.

Отримані результати стануть потужним джерелом мотивації для досягнення поставленої мети. Вони дають змогу побачити конкретні числові значення, а також відстежувати реальні показники, що підтверджують ефективність тренувань.

Фітнес-тестування в MGym

Перше тренування в залі – важливий крок на шляху до майбутніх змін. Оптимальне рішення – індивідуальні заняття під керівництвом досвідченого тренера, який врахує запит та побажання, а головне допоможе знайти найкоротший шлях для досягнення обраної мети. Дослідження рекомендоване всім новачкам – це корисний бонус, який дозволить зробити перебування у тренажерному залі безпечним, а головне комфортним, незалежно від рівня підготовки.

Етапи фітнес-тестування

На початковому етапі буде проведено попередню консультацію з фахівцем, на якій можна обговорити цілі, медичну та фізичну історію, а також особливості клієнта. Важливо надати повну інформацію про стан здоров’я, проблеми зі здоров’ям або травми, які можуть вплинути на процес тестування. Після цього можна розпочати вимірювання базових показників. Як проходить фітнес тестування:

 1. Виміри. Тренер виміряє зростання, вагу, обхват талії та стегон. Ці дані використовуються для розрахунку індексу маси тіла (ІМТ), а також інших формулах, які допомагають оцінити компоненти спортивної форми.
 2. Оцінка кардіосистеми. Найбільш поширений метод – тест на біговій доріжці чи ергометричний велосипедний тест. Початківець спортсмен виконує фізичне навантаження з поступовим збільшенням інтенсивності. Під час тесту вимірюються пульс, артеріальний тиск та інші показники, які допомагають оцінити роботу серцево-судинної системи.
 3. Перевірка сили та витривалості. Для оцінки силових показників проводяться різні тести, включаючи підтягування, віджимання, присідання – вправи, які будуть закладені в основу тренувань.

Тренер отримує інформацію про сильні та слабкі сторони фізичної підготовки, а відповідно продумати стратегію подальших дій. Повторну перевірку можна провести через 1-2 місяці в залежності від частоти занять. та порівняти отримані результати.

Підготуйте своє тіло до нових вершин з фітнес-тестуванням, де стрес трансформується у силу. Після викликів і напруги настає час заслуженого розслаблення. Насолоджуйтеся релаксуючим масажем, який допоможе вам зняти напругу, відновити баланс та відчути справжню гармонію. Переходьте від напруження до розслаблення, дбайте про своє тіло та душу!

Ось декілька масажів які дозволять вам підтримувати оптимальне фізичне самопочуття:

 1. Креольський масаж – цей вид масажу відомий своєю ритмічністю та плавними переходами між різними техніками, що допомагає клієнту розслабитися та відпочити.
 2. Релакс масаж – може бути корисним для зняття стресу, покращення якості сну, підвищення емоційного благополуччя та загального фізичного комфорту.
 3. Масаж Гуаша – вважається корисним для зменшення набряків, подразнень шкіри та подолання головних болів.
 4. Масаж стоп – стимулює кровообіг та допомагає зменшити набряки.
 5. Шоколадний масаж – це розкішний та приємний вид спа-процедури, який поєднує в собі задоволення від аромату та текстури шоколаду з корисними властивостями масажу.
 6. Масаж спини – деякі техніки масажу спини можуть включати ліфтингові рухи для підтримки тонусу та підтягування шкіри.
 7. Шийно-комірковий масаж – масаж спрямований на розслаблення та поліпшення стану м’язів, які знаходяться в області шиї та верхньої частини спини (коміркова зона).
 8. Лімфодренажний масаж – цей вид масажу може включати роботу з тригерними точками, що допомагає розслабити м’язи та зняти біль.
 9. Масаж для обличчя – зміцніть контур та підтягніть шкіру, надаючи обличчю більш молодший вигляд.
 10. Антицелюлітний масаж – розслабтеся і забудьте про напругу, оточивши себе спокоєм і приємністю антицелюлітного масажу.
 11. Медовий масаж – мед містить корисні речовини, які зволожують та живлять шкіру, роблячи її м’якою та гладкою.
 12. Спортивний масаж – масаж може допомогти виявити можливі проблеми з м’язами та суглобами, запобігаючи травмам.

функциональное фитнес тестирование

Які тести будуть проведені?

Фітнес-тестування у тренажерному залі – багатоетапний процес, який займає все тренування. Діагностика включає кілька основних розділів – кожен із них важливий для оцінки спортивної форми.

Кардіо-тест

Надмірні навантаження небезпечні для серця та судин, тому початку занять передує вимірювання частоти серцевих скорочень із навантаженням, а також без неї. Серія тестів проходить так:

 1. Вимірювання пульсу в спокійному стані;
 2. Коротке тренування – до 3-х хвилин (присідання, кроки на степ-платформі, бігова доріжка);
 3. Контроль ЧСС відразу після завершення тесту;
 4. Оцінка частоти пульсу за хвилину.

Норми частоти серцевих скорочень безпосередньо залежать від віку та статі. Допустиме перевищення початкового показника на 10-20%, інакше інтенсивність кардіо-тренувань має бути зведена до мінімуму на період адаптації тіла до занять.

Силовий тест

Функціональне тестування у фітнесі обов’язково включає кілька основних етапів:

 1. Планка. Чим довше спортсмену вдалося протриматися. тим краще його поточна форма.
 2. Віджимання. Для жінок оптимально не менше 12, для чоловіків – близько 30-35.
 3. Пістолетик. Присідання на одній нозі, а інша – витягнута прямо, паралельно підлозі.

Це найпростіший цикл, який дозволить оцінити силу рук, ніг, а також м’язи черевного преса, що вплине на складання майбутньої програми тренувань.

Контрекс-2

Комплексний тест, який об’єднав у собі перевірку витривалості, гнучкості та інших показників. Він базується на простих вправах: під час виконання яких тренер проводить вимірювання. Перевірка містить основні параметри:

 1. Гнучкість
 2. Швидкість
 3. Динамічна сила
 4. Швидко-силова витривалість
 5. Відновлення пульсу

Головний плюс цього дослідження – точні цифри, які допоможуть тренеру, а також самому клієнту оцінити реальний рівень фізичної підготовки.

Тест на дисбаланс м’язів

У деяких випадках певні групи м’язів стають надто сильними або надто слабкими порівняно з протилежними м’язами. Ця нерівновага призводить до різних проблем, включаючи погану поставу, підвищений ризик травм, а також обмежену функціональність. Регулярні комплексні вправи активують ослаблені м’язи, що допоможе відновити баланс.

Як підготуватися до фітнес-тестування?

MGym – спортивний зал у Дніпрі, в якому клієнти отримують професійну допомогу у досягненні спортивних результатів. Щоб підготуватися до майбутніх тестів, корисно обміркувати цілі та очікування, сформувати точний запит. Перед дослідженням необхідно:

 1. За добу відмовитися від алкоголю, енергетиків;
 2. На 2-3 дні мінімізувати фізичну активність;
 3. Виспатися.

Про будь-який дискомфорт під час першого тренування важливо відразу ж повідомляти тренера – і процес пройде безболісно та продуктивно. А надалі грамотна розробка програми допоможе швидко досягти бажаного результату, значно покращивши показники, а головну якість тіла.

що ще

Схожі новини

Всі новини
КІНОПОКАЗ | Довбуш | 29/02
26 Лютого · 2024
КІНОПОКАЗ | Стоп-Земля | 22/02
19 Лютого · 2024
оновлення

Отримуйте анонси, новини та нові матеріали

контакти

Зв'язатися з нами

ДНІПРО, ВУЛ. ШОЛОМ-АЛЕЙХЕМА, 4/26

Відкрити на карті

контакти для зв'язку

графік роботи

Пн — Нд, 09:00 — 21:00